رزومه نویسیویدیوهای آموزشی

ویدیو: ترفندهای درج سوابق حرفه‌ای در رزومه‌ کاری

سوابق حرفه‌ای در رزومه‌

متن ویدیوی سوابق حرفه‌ای در رزومه‌ : 

سلام فاضل هستم. بنیان‌گذار خانه‌ی کارآفرینی بین‌المللی. در این ویدیو در مورد سوابق حرفه‌ای در رزومه‌ کاری استاندارد بین‌المللی باید بیاید باهم صحبت می‌کنیم.

ما در این قسمت درمورد سوابق حرفه‌ای در رزومه‌  که باید در یک رزومه‌ی استاندارد به‌صورت حرفه‌ای در عرصه‌ی بین‌المللی داشته باشیم صبحت می‌کنیم. ما قبلا درمورد اطلاعات شخصی و یک پاراگراف اجمالی که درمورد معرفی خودمان در یک رزومه‌ی حرفه‌ای برای فعالیت در عرصه‌ی بین‌المللی  لازم است صحبت کردیم و اگر آن ویدیوهای قبلی را ندیدید حتما از طریق لینکی که ملاحظه می‌کنید به آن‌ها مراجعه کنید که پیوستگی این مطالب حتما رعایت بشود.

دقت داشته باشید که لازم نیست ما تمام سوابقی که در دوران حرفه‌ای کاری خودمان داشتیم با تمام جزییات در یک روزمه‌ی استاندارد همه را منتقل کنیم. به جهت اینکه شما موقعی که رزومه را برای استخدام در یک شرکت یا همکاری با یک آژانس بین‌المللی ارسال می‌کنید حوزه‌ای از تخصص شما که برای آن سازمان می‌تواند یک ارزش افزوده‌ای داشته باشد باید به آن سازمان منتقل بشود.

ما می‌توانیم سوابق را، کلیاتش را به‌خصوص کلیاتی که برای آن حوزه‌ی خاص می‌خواهیم ارسال کنیم در روزمه‌ی خودمان منعکس کنیم و با لینک دادن یا ارتباط دادن به لینکدین یا جزییاتی که در پایین رزومه می‌تواند به شکل‌های مختلف وجود داشته باشد که درموردش توضیحات بیشتری خواهیم داد، بیاییم درمورد جزییات این سوابق صحبت کنیم.

شما در یک حوزه‌ی تخصصی فعالیت‌های مختلفی را در شرکت‌های مختلف انجام دادید. اگر این شرکت‌ها و موسسات شبیه هم هستند و شما دو سال در یک شرکت، دو سال در شرکت دیگری، دو سال در جای دیگری، سابقه‌ی فعالیت دارید و این شرکت‌ها و موسسات بسیار همگون و شبیه هم هستند ضرورتی ندارد ما عناصر مختلف به‌عنوان سابقه‌ی کاری در روزمه‌ی خودمان منعکس کنیم درحالی که  همه‌ی این‌ها باهم که دارد چیزی حدود نیمی از یک صفحه‌ی رزومه‌ی ما را اشغال می‌کند یک پیام را منتقل کند.

ما می‌توانیم در یک قالب فقط یک عنوان فعالیت بگوییم که این کار را در موسسات مختلف انجام دادیم، حالا به شکل‌های مختلفی ما می‌توانیم در یک سطر یا دو سطر مشخصات عمومی آن شرکت‌ها را به مخاطب خودمان، به استخدام کننده یا به اطلاع آن آژانس همکار ما برسانیم.

اما یک موقع هست ما فعالیت‌هایی را حتی مدت زمان کوتاهی، لزومی ندارد مدت زمان طولانی، یک زمان کوتاهی را یک فعالیتی انجام دادیم به لحاظ حرفه‌ای که از نظر آن نهاد استخدام کننده می‌تواند واجد ارزش باشد. این مدت اگرچه مدت کمی بوده اما به لحاظ یا پروفایل خود آن موسسه و شرکتی که ما را استخدام کرده یا پروفایل آن کاری  که ما در آن مشارکت داشتیم می‌تواند در رزومه‌ی شما تاثیر گذار باشد. به‌عنوان مثال اگر شما فقط به مدت چند هفته با یک شرکت یا موسسه‌ یا آژانسی همکاری داشتید که یک پروژه‌ی مثلا چند میلیون دلاری در آن فرآیند تعریف شده و حتی فایننس شده به شکل‌های مختلف یا قابلیت اجرایی پیدا کرده.

این در قسمت سوابق حرفه‌ای در رزومه‌ کاری بسیار ارزشمند است و نباید فرض کنیم که من دو یا سه هفته در یک جایی کار کردم این را نباید بگذارم بلکه باید یک چیزی را بگذارم که حتما چند سال در آن حوزه مشغول به فعالیت بودم.

البته از یک جهت هم باید دقت کرد که گاهی شما سابقه‌ی فعالیتی حتی به مدت طولانی در سطوح مختلفی دارید که انتقال این مطلب یا انتقال این سابقه‌ به رزومه‌ی شما لزوما به پیدا کردن کار یا گرفتن یک شغل یا استخدام در یک جایی کمک نخواهد کرد. بنابراین باید دقت داشته باشید که سطح کارهایی که انجام دادید و سطح آن کار یا شغلی را که دارید برای آن اپلای می‌کنید

حتما دقت بکنید که underqualified یا overqualified نشوید. قبلا هم درمورد این موضوع مکرر صحبت کردیم که ما باید دقت کنیم که ما یک رزومه را لزوما نمی‌نویسیم بلکه رزومه را می‌سازیم و آنچه که ما می‌گوییم رزومه را می‌سازیم مقدار قابل توجهی در این جزییات نهفته است که باید بدانیم که دقیقا چه چیزی را برای چه کسی باید در رزومه‌ی خودمان منعکس کنیم تا شانس استخدام خودمان را و شانس ارتباط خودمان را با آن آژانس بالا ببریم. البته جزییات این موضوع خیلی زیاد است و در زمان این ویدیو نمی‌گنجد که تمام مواردش را من بخواهم توضیح بدهم

اما حتما به این نکته دقت داشته باشید که شاید لازم نباشد ما تمام سوابق و جزییاتی که در زمان‌های مختلف به لحاظ حرفه‌ای داشتیم ضرورت داشته باشد که ما در رزومه‌ی خودمان منعکس کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی  حرفه ای رزومه نویسی به مقاله‌ی روزمه مراجعه کنید. من یک تمپلیت برای دوستانی که می خواهند رزومه خود را به زبان انگلیسی بنویسند در مقاله ی آموزش رزومه نویسی حرفه ای گذاشتم که توصیه می کنم نگاهی به آن بیندازید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن