رزومه نویسیمهارت های کسب و کار بین المللی

آموزش رزومه‌نویسی حرفه‌ای + نمونه یک رزومه انگلیسی

آنچه باید درباره رزومه بدانید

تهیه رزومه کاری انگلیسی

یکی از الزامات نوین اشتغال، تهیه یک رزومه حرفه ای و مدرن است که نه تنها برای کارجویان بلکه برای تمام علاقه مندان به کار بین المللی و ورود به بازارهای جهانی ضروری است. در این مقاله درباره‌ی آموزش رزومه نویسی به زبان انگلیسی توضیحاتی به شما ارائه می کنم. همچنین توصیه می کنم ویدیوهای من درباره‌ی رزومه نویسی را حتما ببینید.

یک جستجوی شغلی موفق با تهیه و برنامه ریزی دقیق شروع می شود. همانطور که در فعالیت های روزمره خود در محل کار، دانشگاه، خانه و در جامعه نیاز دارید تا ارزش های خود را نشان دهید، کارفرمایان و مدیران منابع انسانی موسسات استخدام کننده هم باید ارزیابی کاملی از مهارت ها، دانش، توانایی ها، منافع، دستاوردها، ارزش ها و صفات شخصی شما به دست آورند.

اطمینان حاصل کنید که تمام استعدادهای خود را منتقل می کنید. این ها مهارت ها و توانایی هایی هستند که می توانید با یک کارفرمای جدید به اشتراک بگذارید. ویژگی هایی وجود دارد که شما در آن قرار دارید که کارفرماهای مختلف به آن علاقه مند هستند.

آموزش نوشتن رزومه حرفه ای
رزومه بین المللی تفاوت ایجاد می کند.

رزومه کاری چیست؟ چگونه یک رزومه حرفه‌ای بنویسیم؟

به یاد داشته باشید، یک کارفرمای دولتی یا خصوصی به دنبال استفاده از ظرفیت شما برای بهبود عملکرد و افزایش راندمان سازمان خود می باشد.

حتی اگر از خدمات رایگان شرکت ها و سایت های کاریابی نیز استفاده می کنید، از شما می خواهند که رزومه خود را در قالب های استاندارد (مثلا .doc  یا  .docx یا  .pdf) بارگذاری کنید. در اغلب این سامانه ها توصیه میکنند که اگر خودتان قبلاً رزومه‌ای ساخته‌اید که قالب آن با سلیقه شما همخوانی بیشتری دارد آن را با استفاده از گزینه Upload File روی صفحه اختصاصی کاربری خود‌تان ارسال کنید.

به همین دلیل توصیه می کنم یک رزومه حرفه ای برای خود تهیه کنید و در تمام این موارد از نسخه‌ای از رزومه‌تان که خودتان تهیه کرده‌اید استفاده کنید.

صادق باشید، به هیچ عنوان دروغ نگویید، حتی اغراق نکنید!

یکی از مزیت های تهیه رزومه اختصاصی، افزایش شانس دیده شدن رزومه کاری شما توسط ربات های کاریابی و در نتیجه به دست آوردن فرصت های بهتر و بیشتر است. از طرف دیگر با این روش شما وابسته به سامانه های آنلاین نیستید و در هر زمان و برای هر فرصت شغلی می توانید رزومه کاری حرفه ای خودتان را به روز رسانی کنید.

نویسندگان حرفه ای رزومه بر روی ایجاد تعادل برای افزایش شانس اشتغال در هر گونه فعالیت مناسب و یا تثبیت شغلی تمرکز می کنند تا بتوانند یک رزومه را سفارشی و بر اساس شرایط شغل آگهی شده قالب بندی کرده و به اهداف استخدامی خود برسانند.

علاوه بر این، نویسندگان یک رزومه شغلی حرفه ای با نرم افزارهای اسکن رزومه و منطق ربات های رزومه خوان آشنا هستند چرا که اکثریت شرکت ها امروزه برای مقایسه رزومه های دریافتی آنها را از نظر کلمات و عبارات کلیدی مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهند تا شانس کاندیدای خود را بر اساس مهارت و مدارک مرتبط با کار افزایش دهند.

نوشتن رزومه بین المللی نیاز به مهارت دارد.
نوشتن رزومه بین المللی نیاز به آموزش دارد.

ساخت رزومه با رزومه سازهای آنلاین موسسات کاریابی

وقتی در صدد شرکت در آزمون استخدام یا مراجعه به موسسات کاریابی هستید، ابتدا اطلاعات اصلی مربوط به هدف شغلی خود را جمع آوری کنید، قبل از اینکه شروع به آماده کردن رزومه خود شوید. حتی اگر یک رزومه آماده دارید حتما آن را با کارشناسان منابع انسانی در میان بگذارید (بدون توجه به اینکه قدیمی است).

توجه داشته باشید که کارشناسان منابع انسانی خصوصا افرادی که تجربه کار با موسسات بین المللی یا شرکت های چند ملیتی را دارند خلاقیت های خاص خود را دارند و اتفاقا همین خلاقیت ها باعث متمایز شدن رزومه شما نسبت به سایر رقبا خواهد شد.

سازمان ها و شرکت های معتبر روزانه هزاران رزومه را برای هر موقعیت شغلی، موقعیت یا وضعیت اشتغال اعلام شده دریافت می کنند. با این حال، فقط تعداد انگشت شماری از نامزدها برای مصاحبه دعوت خواهند شد.

این لیست کوتاه در ابتدا تنها بر اساس رزومه شما تهیه خواهد شد که رباتها در این میان نقش مهمی را ایفا میکنند. حتی اگر شما خیلی خوش شانس باشید و رزومه تان به دست یک کارشناس یا مدیر منابع انسانی برسد حداکثر ده ثانیه مطالعه خواهد شد و رزومه شغلی شما باید در این مدت کوتاه تأثیری را بر کارفرمایان یا کارکنان ایجاد کند.

اگر می خواهید کسی را به خواندن رزومه خود ترغیب کنید، باید دقیقا و به طور موثر توانایی ها، مهارت ها و نقاط قوت خود را صادقانه و شفاف در اختیار او قرار دهید. بنابراین بسیار مهم است که شما رزومه یا نامه درخواست خود را به طرز بسیار دقیق تهیه کنید تا بتواند کارفرمایان و استخدام کنندگان را تحت تاثیر قرار دهد و آنها بتوانند تصمیم بگیرند که شما را برای مصاحبه دعوت کنند.

بنابراین شما حداکثر ده ثانیه برای ایجاد یک برگ برنده نزد کارفرمایان خود فرصت دارید و نباید به سادگی آن را از دست بدهید. از فرصت استفاده کنید، از بهترین پله به نردبان موفقیت پا بگذارید و پاداش مناسب را به دست آورید.

نویسندگان رزومه حرفه ای می توانند مهارت های نوشتن رزومه و چیدمان نامه درخواست را برای شما بیان نمایند و مهارت های خود را به کار گیرند تا “اولین تصور” از شما را به صورت حرفه ای برای کارفرمای آینده شما ایجاد کنند.

آموزش نوشتن رزومه کاری حرفه ای
کارفرمایان را با رزومه‌ ای حرفه ای جذب خود کنید.

بایدها و نبایدهای یک رزومه شغلی

رزومه ای که به خوبی نوشته شده است نگاه کارفرمایان را به خود جلب می کند و تصویری متمایز ایجاد می کند. فقط از اندازه فونت و رنگ استاندارد استفاده کنید. هرگز از فونتهای بزرگ، چند رنگ یا تصویر استفاده نکنید. اطمینان حاصل کنید که فرمت رزومه کاری شما یکنواخت است.

اهداف شغلی خود را به وضوح در نامه درخواست مشخص کنید. انتخاب اهداف آینده شما نشان می دهد که شما رشد حرفه ای خود را جدی گرفته اید. نامه درخواست خود را اولین تصور شما در کارفرمای احتمالی در نظر بگیرید.

اطمینان حاصل کنید که اهداف خود را با توجه به صنعت، عنوان شغلی و دستاوردهای حرفه ای آینده پژوهانه پیش بینی کرده اید. شما نباید با یک فرصت شغلی همانند عضویت در یک باشگاه تفریحی برخورد کنید.

مکاتبات شما با کارفرمایان باید واضح باشد و لیستی از تجربیات مربوط به موقعیت شغلی و آنچه که شما مایل هستید به عنوان ارزش افزوده برای آن شرکت انجام دهید تا در انجام ماموریت و توسعه کسب و کار خود موفق شود را بیان کنید.

بر اساس تجربه چندین سال فعالیت در سازمان ها و موسسات مختلف داخلی و خارجی اعتقاد دارم مفیدترین رزومه ها آنهایی هستند که بدون تعارف و تواضع، تجارب خود را در رابطه با ماموریت موسسه استخدام کننده بیان می کنند و مزایای عملی استخدام آن فرد را برای بهبود عملکرد و افزایش بهره وری توصیف دقیق می کنند. فعالیت هایی را که در تجربیات کاری قبلی خود داشته و انجام دادید، شرح دهید و نتیجه ملموس و قابل اندازه گیری که از شرکت یا سازمان شما حاصل شده است را تشریح کنید.

رزومه شما معرف شماست.
در رزومه حرفه ای خود دروغ نگویید.

کلام آخر اینکه: صادق باشید، به هیچ عنوان دروغ نگویید، حتی اغراق نکنید، وگرنه خودتان را در موقعیتی قرار خواهید داد که نه تنها وجدان خود بلکه سرنوشت کاری و آینده تان را هم تخریب خواهد کرد. اگر در مورد نحوه و ادبیات مکاتبات خود لکنت دارید و خیلی مطمئن نیستید، با افراد مطلع و خیرخواه مشورت کنید.

همانگونه که از دست دادن یک شغل یا حتی اخراج از محل کارريا، پایان دنیا نیست، به دست آوردن یک موقعیت شغلی هم آنقدر ارزش ندارد که شما همه آرمان های اخلاقی و فرهنگی و تربیتی خود را برایش فدا کنید.

دانلود نمونه رزومه انگلیسی + فرم خام رزومه کاری

نمونه فایل های زیر می تواند برای ساخت رزومه انگلیسی به شما کمک کند ولی توصیه می کنم قبل از شروع فرایند رزومه نویسی حرفه‌ای حتما چند نمونه رزومه تکمیل شده توسط افراد حرفه ای را مطالعه کنید و از نقاط قوت آنها الگو بگیرید.

برای آشنایی با چارچوب یک رزومه حرفه ای برای فعالیت در عرصه های بین‌المللی نمونه رزومه من (به عنوان یک نمونه رزومه بین‌المللی) در همین صفحه قرار داده شده که به راحتی قابل دانلود و الگوبرداری است.

رزومه بین المللی دکتر اصغر محمدی فاضل

یک قالب رزومه حرفه ای  

اگر درباره چگونگی تهیه رزومه حرفه ای همچنان سوالی دارید، می‌توانید آن را با استفاده از قسمت دیدگاه‌ها در پایین همین صفحه با من در میان بگذارید تا با هم فکری دستیاران و کارشناسان همکارم پاسخ شما را ارائه کنیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫10 نظرها

 1. بازتاب: محمدی فر
 2. سلام
  بیش‌تر کارجویان، داشتن مهارت‌های تخصصی یا مدرک را برای استخدام در شرکت مورد علاقه‌یشان، کافی می‌دانند. اما واقعیت این است که کارفرمایان علاوه بر این مهارت‌ها، به رعایت نکات دیگری هم از سمت کارجو توجه می‌کنند. رزومه حرفه‌ای یکی از این نکات است که به عنوان اولین گام آشنایی کارفرما با شما، از اهمیت بالایی برخوردار است

  شما می توانید تنها با پرداخت ۵ هزار تومان از قالب های رزومه حرفه ای که در فرمت نرم افزار ورد (Word) تهیه شده اند استفاده کنید.

  ……

  1. کاملا صحیح است
   در زمانی که خودروهای مختلف در حال تردد است، افرادی نیز دوچرخه و پیاده روی را انتخاب می کنند که تصمیمی بسیار خردمندانه است. البته برای رسیدن به مقصد باید فرصت کافی را هم داشته باشند.

 3. درود بر شما
  من چند سوال که البته چند سوال شخصی هستند را از آقای دکتر دارم.امکان ارتباط مستقیم وجود دارد؟

  1. بله
   برای ارتباط مستقیم با آقای دکتر فاضل لطفا با خانه کارآفرینی بین المللی تماس حاصل فرمایید:
   https://khanehkarafarini.com
   تلفن:
   ۰۲۱-۲۲۸۹۸۴۱۶
   موبایل و تلگرام:
   ۰۹۳۰۴۱۰۴۶۴۶
   پاسخگویی:
   شنبه تا پنجشنبه
   از ۹:۰۰ تا ۱۳:۰۰ و ۱۴:۰۰ تا ۱۸:۰۰
   به غیر از روزهای تعطیل
   آدرس:
   تهران – خیابان پاسداران – کوچه کوکب – پلاک ۱۲ – واحد ۳۲

 4. آیا رزومه حرفه ای برای مهاجرت کاری یا مهاجرت تحصیلی با هم تفاوت دارند؟
  کجا میشود یک نمونه رزومه انگلیسی استاندارد پیدا کرد؟

  1. رزومه های حرفه ای برای کاربردهای مختلف تفاوت های جزیی با هم دارند. به عنوان مثال در #رزومه_تحصیلی شما بر روی جزییات محل تحصیل و عنوان پایان نامه تاکید زیادی می شود ولی برای #رزومه_کاری یا #رزومه_شغلی بر روی دستاوردها و تواناییهای اجرایی شما تاکید میشود. نمونه #رزومه انگلیسی را میتوانید در همین سایت دانلود کنید:
   https://www.amfazel.com/رزومه-کاری-حرفه-ای/

 5. و یک سوال دیگر اینکه آیا برای اقامت غیرکاری مثلا اقامت توریستی ترکیه یا گرجستان یا ویزای کاریابی آلمان هم استانداردی برای رزومه وجود دارد؟

  1. وقتی تصمیم دارید برای کاریابی اقدام کنید باید یک رزومه استاندارد داشته باشید تا بتوانید برای جستجوی کار اقدام سفر کنید. اما توجه داشته باشید که بیکاری در #گرجستان و #ترکیه کم نیست و اغلب فرصت های شغلی نیازمند رقابت است. همین فرمول در مورد #آلمان هم صدق میکند با این تفاوت که در آلمان مشاغل بیشتری برای جویندگان کار وجود دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن