رزومه نویسیویدیوهای آموزشی

ویدیو: اطلاعات شخصی در رزومه حرفه‌ای

اطلاعات شخصی در رزومه

متن ویدیوی اطلاعات شخصی در رزومه:

سلام. فاضل هستم. بنیان‌گذار خانه‌ی کارآفرینی بین‌المللی و در این ویدیو در مورد اطلاعات شخصی‌ای که باید در یک رزومه‌ی حرفه‌ای منتقل بشود باهم صحبت می‌کنیم.

برای تهیه‌ی یک رزومه‌ی حرفه‌ای برای ورود به عرصه‌ی بین‌المللی ما باید مجموعه‌ای از اطلاعات شخصی خودمان را منتقل کنیم. اما وقتی داریم راجع‌به اطلاعات شخصی صحبت می‌کنیم ببینیم راجع‌به چه چیزی داریم صحبت می‌کنیم. اساسا انتقال اطلاعات شخصی در رزومه شامل عناصر مهمی از اطلاعات تماس، سوابق تحصیلی، سوابق کاری و مهارت‌ها است. ما درمورد اطلاعات شخصی، ما در مورد سن صحبت نمی‌کنیم، اطلاعات شخصی درمورد گرایش‌های سیاسی یا مذهبی‌مان صحبت نمی‌کنیم.

درمورد اطلاعات شخصی لزوما اینکه ما چه ورزشی را داریم انجام می‌دهیم یا طرفدار چه گروه یا باشگاه ورزشی هستیم صحبت نمی‌کنیم. باید دقت کنیم که اطلاعات شخصی ما شامل عناصری می‌شود که آن سازمان استخدام کننده، نهادی که قرار است با ما همکاری کند یا مشتری‌ای که قرار است از کالا و خدمات ما استفاده کند به آن احتیاج دارد برای اینکه ما را بشناسد، ارزش افزوده‌های ما را پیدا کند. و از روش‌هایی که ما معرفی می‌کنیم بتواند با ما تماس بگیرد.

بنابراین ما اصرار داریم که در یک رزومه در نگاه اول یک تلفن برای تماس، یک نشانی ایمیل برای ارتباط ایمیلی و یک ارتباطی با یک صفحه یا وب‌سایت یا یک لینکی از مجموعه‌ای از اطلاعات شخصی و حرفه‌ای ما که معمولا ما در این خصوص لینکدین را توصیه می‌کنیم حتما باید در رزومه وجود داشته باشد و از گفتن اطلاعاتی که اساسا کمکی به طرف مقابل ما برای شناخت ما نخواهد کرد باید پرهیز کنیم.

ما درمورد اطلاعات شخصی وقتی که عنوان می‌کنیم که فقط همین چند عنصر اطلاعات شخصی کفایت می‌کند باید دقت کنیم که از به کار بردن واژه‌های اضافه هم خودداری کنیم. ضرورتی ندارد که ما بنویسیم تل و بعد تلفن‌مان را بدهیم. ضرورتی ندارد بنویسیم موبایل بعد شماره‌مان را بگوییم.

لازم نیست بگوییم ایمیل بعد ایمیل‌مان را بگوییم. همین که شما یک نشانی‌ای می‌نویسید و داخلش یک @ هست یعنی اینکه این ایمیل شما است. لزومی ندارد بنویسیم لینکداین بعد دوباره جلوی آن بنویسیم www.linkedin.com بعد یک چیزهای دیگری. لذا از به کار بردن واژه‌های اضافه هم در معرفی و در انتقال اطلاعات شخصی باید جدا خودداری کرد.

یکی از کارهایی که باید دقت کنیم در رزومه از آن اجتناب کنیم نام بردن افرادی به‌عنوان معرف یا ریفرنس است. ضرورتی ندارد که وقتی ما سی‌وی‌مان را یا رزومه‌مان را برای استخدام در یک سازمان یا یک آژانس بین‌المللی ارسال می‌کنیم یا در یک شرکتی می‌خواهیم استخدام بشویم ما یک سری افراد یا چند نفر را نام ببریم که این افراد ما را می‌شناسند. اگر آن شرکت استخدام کننده یا آژانس بین‌المللی احتیاج دارد که درمورد ما اطلاعات بیشتری به‌دست بیاورد حتما این را به ما اطلاع می‌دهد و خصوصیات آن فردی که ما باید مشخصاتش را معرفی کنیم به‌عنوان ریفرنس حتما در اختیار ما قرار می‌دهد و آن موقع ما باید این فرد را به آن نهاد معرفی کنیم.

یکی از چیزهایی که باید در رزومه از آن اجتناب کنیم نام بردن از صفحات شبکه‌های اجتماعی خودمان است. ضرورتی ندارد ما نشانی صفحه‌ی اینستاگرام، توییتر یا فیس‌بوک خودمان را در رزومه‌مان منتقل کنیم اگر شما می‌خواهید اطلاعاتی را منعکس کنید صفحه شما در لینکدین کفایت می‌کند.

البته به دو نکته در این زمینه باید دقت کنیم؛ اطلاعاتی که در لینکدین داده می‌شود با اطلاعاتی که در رزومه هست باید باهم‌دیگر تطبیق فنی و تخصصی داشته باشد. دقت کنیم این‌ها باهم‌دیگر تفاوت معنی داری نداشته باشد و ضمنا وقتی من می‌گویم که اطلاعات مربوط به صفحات شخصی یا صفحات اجتماعی در سایر شبکه‌های اجتماعی لازم نیست که در رزومه منتقل بشود اما دقت کنیم کارفرما می‌تواند به صفحات شما دست پیدا کند و بعضی از اطلاعات شخصی که شما در آنجا دارید با اطلاعاتی که در رزومه و لینکدین‌تان منعکس کردید باید باهم‌دیگر تطبیق داشته باشد. و به این تطابق حوزه‌ی تخصصی خودتان حتما توجه داشته باشید.

می توانید قسمت اطلاعات شخصی را در رزومه ی من که در مقاله ی رزومه نویسی حرفه ای به زبان انگلیسی قرار دارد را مطالعه کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن