تجربه نگاریکوچینگ

۱۰ شغل واقعی که می توان در سال ۲۰۲۰ از راه دور انجام داد

کرونا نشان داد که کار از راه دور می تواند موفقیت آمیز باشد.

با شیوع و همه گیری ویروس کرونا (کوید-۱۹) اداره ها در سراسر دنیا کار خود را تعطیل کردند و کارمندان با کار از راه دور به انجام شغل خود می پردازند. افراد شاغل به اجبار در اتاق های جدید خانگی خود مشغول کارند اما کرونا نشان داد که کار از راه دور می تواند موفقیت آمیز باشد.

شغل های خانگی پرسش برانگیز در ۲۰۲۰ و حتی بعد آن نیز وجود خواهند داشت. اما پیشرفت تکنولوژی و تولد شبکه های اجتماعی موج جدیدی از شغل های این چنینی قانونی به وجود آورد.

طی مطالعه­ای که در سال ۲۰۱۷ میلادی انجام شد اتحادیه مشاغل غیر وابسته احتمال داد که نیمی از نیروی کار دهه بعدی غیر وابسته خواهند بود و این امر یعنی هم اکنون ۵۰% نسل جدید افراد شاغل غیر وابسته را تشکیل می دهند.

کار از راه دور

ما از میان مشاغل مذکور مشاغلی را انتخاب کرده ام که در این شرایط قرنطینه خانگی به شما برای کسب درآمد کمک می کند . سعی کرده ام توضیح بیشتری برای هر شغل بدهم پس با دقت بیشتری نگاه بیندازید:

باید و نبایدهای برگزاری مینی وبینار
باید و نبایدهای کار از راه دور

۱٫      دستیار مجازی

امروزه بسیاری از کسب و کار ها تا قسمتی یا حتی کاملا برخط فعالیت می کنند و جای تعجب نیست اگر آنان دستیارانی مجازی برای مدریت و انجام فعالیت های اجرایی استخدام کنند. طبق گفته انجمن دستیاران مجازی بین المللی، این افراد پیمانکارانی­اند که از مکانی دور و معمولا از خانه خود به مشتریان در شرکت های مختلف خدمات فنی، خلاقانه و اجرایی عرضه می کنند.

اگرچه مشاغل دستیاری مجازی گوناگونی بسیاری دارد اما عموما کار آنان فرستادن و پاسخ به ایمیل، نگارش و توزیع اسناد کاری، پاسخ به استعلام های کاری و ایجاد محتوا می باشد. برای اطلاعات بیشتر به وبسایت های Upwork.com و Zirtual.com سر بزنید.

درآمد ها متفاوتند اما دستیاران مجازی معمولا ساعتی ۱۵ تا ۷۵ دلار درآمد دارند. اما عموما درآمدتان به فردی که برایش کار می کنید و سطح مهارت مورد نیاز بستگی دارد. اگر به مشاوره، منتورینگ یا کوچینگ تسلط دارید، درآمد بیشتری خواهید داشت.

۲٫      پرونده نویسی

بسیاری از رونویسان پزشکی برای بیمارستان ها و مطب های پزشکان کار می کنند اما اکثرا می توانند از خانه و در زمان و مکان دلخواه خود فعالیت داشته باشند. چون که کار این افراد رونویسی اسناد پزشکی ضبط شده می باشد، پس گذراندن دوره آموزشی رونویسی پزشکی یک رایانه، میز و هدفون تنها ابزار کار مورد نیاز آنان است.

طبق گفته های دفتر آمار کار، رونویسان پزشکی تا ماه می سال ۲۰۱۶ میلادی ماهی حدودا ۳۵٫۷۲۰ دلار و ساعتی ۱۷٫۱۷ دلار درآمد داشتند. بسیاری از رونویسان پزشکی شخصی کار می کنند و برخی دیگر از طریق بیمارستان های شهر، پزشکان، دانشگاه های شبانه روزی و آموزشگاه های حرفه­ای به دنبال کارند.

۳٫      مترجمی

طبق داده های دفتر آمار کار، اکثر مترجمان خانه کاری می کنند و زمان کمی برای تحویل کار دارند. گاهی اوقات برای ترجمه مدرک دانشگاهی نیاز است اما شرط اصلی دانستن حداقل دو زبان می باشد. بسیاری از وبینارها و مینی وبینارها به مترجم نیاز دارند.

اداره آمار کار همچنین می گوید که حدود ۲۲% مترجمان تا سال ۲۰۱۶ میلادی شخصی کار می کردند. ۳۰% دیگر در شرکت های حرفه­ای، علمی و خدمات فنی مشغول به کار بودند. همچنین ۲۳% در قسمت خدمات آموزشی غیرانتفاعی، محلی و دولتی فعالیت داشتند. ۸% دیگر نیز در بیمارستان ها و ۶% هم در دولت به انجام کار ترجمه می پرداختند.

متوسط درآمد این شغل تا سال ۲۰۱۶ میلادی ۴۶٫۱۲۰ دلار بود اما ده درصد مترجمان برتر ۸۳٫۰۱۰ دلار درآمد داشتند. شما می توانید در سایت Upwork.com آگهی های ترجمه پیدا کنید.

انتشار رزومه
کار در فضای مجازی از راه رور

۴٫      توسعه دهنده وب

اگر به فرصت های برخط یادگیری رایگان نگاهی بیندازید ساختن وبسایت شخصی کار آسانی است. اما بسیاری ابزار مورد نیاز و وقت ساخت وبسایت شخصی را ندارند. به همین علت، افراد بسیاری از طریق ساخت وبسایت و وبلاگ برای دیگران کسب درآمد می کنند. طبق داده های اداره آمار کار، حدود ۱۶% توسعه دهندگان وب تا سال ۲۰۱۶ به صورت شخصی کار می کردند و بسیاری از آنان قادرند تا از خانه به وسیله یک لپ تاپ و اینترنت پرسرعت فعالیت داشته باشند.

حتی بهتر این است که متوسط درآمد این افراد تا سال ۲۰۱۶ میلادی ۶۶٫۱۳۰ دلار بوده است و ۱۰% توسعه دهندگان برتر وب ۱۱۹٫۵۵۰ دلار درآمد داشتند. همچنین برای آغاز فعالیت در این زمینه کاری به مدرک دانشگاهی عالی نیاز نیست. تنها چیز لازم کمی آموزش متوسطه، تجربه و رزومه سایت های موفقی است که در گذشته ساختید و مدریتشان کردید. همچنین با گذراندن دوره های فشرده برنامه نویسی می­توان این کار را طی چندین ماه فرا گرفت.

۵٫      برنامه ریز سفر

شاید تصور کنید در این شرایط کسی به سفر نمی رود که بخواهد برایش برنامه ریزی کند اما هنوز برای برنامه ریزان سفر فرصت طلایی هست تا از طریق اینترنت مشتری جذب کرده و برای مسافرت آنان برنامه ریزی کنند.

این روزها مردم در قرنطینه به روحیه نیاز دارند یکی از کارهایی که خانواده ها انجام می دهند تصور سفر رویای است که بعد از این پایان شیوع این ویروس به آن خواهند رفت لذا به سراغ سفرنامه ها و کسانی که تجربه سفر دارند می روند چون اینان با هزینه کمتری آنها را به مقصد خواهند رساند.

شما می توانید برای آنها برنامه سفر تنظیم کنید و گزینه های زیادی روی میز آنها قرار دهید و از هم اکنون رزرو خود را انجام دهید.

آموزش نوشتن رزومه کاری حرفه ای
کارفرمایان را با رزومه‌ ای حرفه ای جذب خود کنید.

۶٫      نویسنده

امروزه بیش از پیش به نویسندگان نیاز است تا با ایجاد مطالب خبری، تولید محتوا و ایده­های خلاقانه صفحات اینترنتی را پر کنند. همچنین اگرچه سایت های بزرگ تر نویسندگان اختصاصی دارند اما بسیاری دیگر از منابع خارجی و نویسندگان غیر وابسته جهت ایجاد محتوا استفاده می کنند. تجربه در نگارش بسیار کمک کننده است اما چیزی که در واقع نیاز دارید انگیزه، بلند پروازی و داشتن نگاهی متفاوت نسبت به اتفاقات هر روز است.

سایت هایی مانند Upwork.com، Freelancer.com و Media Bistro پر از آگهی های برای نویسندگان غیروابسته است. همچنین برای جذب به سابقه کاری مطمئن و یا حداقل چندین نمونه نگارشی نیاز دارید.

دستمزد نگارش به خود کار و نویسنده بستگی دارد اما بسیاری از نویسندگان برای هر مقاله ۱۵۰ دلار دریافت می کنند و برخی تا ۱۵۰۰ دلار نیز پیش می روند. اداره آمار کار اشاره می کند که متوسط درآمد نویسندگان تا سال ۲۰۱۶ میلادی ۶۱٫۲۴۰ دلار بوده و ده درصد نویسندگان برتر ۱۱۸٫۶۴۰ دلار دستمزد دریافت می کردند.

۷٫      مدیر شبکه های اجتماعی

تقریبا تمام کسب و کار های بزرگ سعی دارند تا از طریق شبکه های اجتماعی با مشتریان خود مستقیما در ارتباط باشند تا برای تبلیغات تلویزیونی، کاغذی و رادیویی مبلغی پرداخت نکنند. اما تمام کسب و کار های بزرگ شخصی را جهت مدیریت صفحات اجتماعی خود ندارند و دلیل روی کار آمدن مدیران شبکه های اجتماعی همین است. این افراد به کسب و کار ها کمک می کنند تا دنبال کنندگان بیشتری جذب کنند و بازار گسترده تری داشته باشند.

اگرچه به علت جدید بودن این شغل داده های زیادی درباره آن در دست نیست اما هزاران آگهی جذب مدیر شبکه های اجتماعی را می توان در سایت هایی مانند CareerBuilder.com، SimplyHired.com و Upwork.com پیدا کرد. همچنین اگر مهارت بالایی در مدیریت شبکه های اجتماعی دارید و تعداد دنبال کننده هایتان بالاست می توانید مستقیما با شرکت ها جهت همکاری ارتباط برقرار کنید.

درآمد مدیران شبکه های اجتماعی با دستیاران مجازی برابر است و ساعتی ۱۵ تا ۷۵ دلار درآمد دارند. برخی مدیران نیز حقوق ماهیانه دریافت می کنند.

۸٫      ثبت داده

کسب و کار های بسیاری به افرادی جهت ثبت داده های مختلف در سیستم خود نیاز دارند. ثبت داده های رهگیری موجودی یا بار، ایجاد نقشه های کاری و اندازه گیری کارآیی یا خروجی از جمله جزییات این شغل است. از آنجا که داشتن رایانه و مهارت تایپ از نیازمندی های این کار است، بسیاری از ثبت کنندگان داده می توانند از خانه و طبق برنامه ریزی خودشان فعالیت کنند.

طبق گفته اداره آمار کار، ثبت کنندگان داده ۳۰٫۱۰۰ دلار تا سال ۲۰۱۶ درآمد داشتند و ده درصد برتر این افراد تا ۴۵٫۳۶۰ دلار دستمزد دریافت می کردند. شغل ثبت داده را می توان از خانه انجام داد و سایت هایی مانند Upwork.com، SimplyHired.com و Freelancer.com پر از آگهی است.

دورکاری
دورکاری

۹٫      پشتیان محصول/خدمات (مرکز تماس)

بسیاری از کسب و کارها به افرادی جهت پاسخ دادن به تلفن در تمام ساعات، کمک به مشتریان و پردازش سفارش و مدیریت کالاهای مرجوعی نیاز دارند. اما با گسترش کسب و کار های برخط، اکثر این مشاغل به کارکنان خدمات مشتریانی که از خانه کار می کنند می رسد.

پشتیبانی مرکز تماسی که از خانه کار می کند به یک رایانه نیاز دارد و به یک سری نرم افزار و ابزار خاص نیاز است. داشتن صدایی خوب پشت تلفن و همچنین تجربه در خدمات مشتریان، ثبت داده، خرده فروشی و مدیریت نیز کمک کننده است.

سایت هایی مانند Upwork.com، SimplyHired.com و Freelancer.com به شما در پیدا کردن آگهی های جذب نماینده مرکز تماس کمک می کنند. همچنین می توان این آگهی ها را در روزنامه های محلی پیدا کرد.

اگرچه پیدا کردن اطلاعات مبنی بر درآمد این افراد دشوار است اما Glassdoor.com معتقد است که این اشخاص عموما سالی ۳۰٫۰۰۰ دلار درآمد دارند.

۱۰٫  وبلاگ نویسی

برخلاف دیگر مشاغل خانگی برای وبلاگ نویس شدن باید خودتان دست به کار شوید. همچنین بد تر این است که بسیاری از وبلاگ ها طی سال های رشد و بنای خود درآمدی به همراه ندارند. پس باید گفت که وبلاگ نویسی در حقیقت یک شغل نیست.

اما نویسندگانی که بتوانند مخاطب پیدا کنند، سایتشان را گسترش دهند و راهی برای کسب درآمد از آن پیدا کنند فرصت های فراوانی خواهند داشت. وبلاگ نویسان از طریق تبلیغات، پست های سفارشی، گوگل ادسنس و فروش محصولات کسب درآمد کنند.

نکته دیگر مثبت این است که مالکیت وبلاگ راه ارزانی جهت شروع یک کسب و کار است چون هزینه دامنه ها سالی ۱۲ دلار است و میزبانی وب ماهی ۷٫۹۹ دلار هزینه دارد.

اگر با شیوع ویروس کرونا بیکار شده اید، این مطلب را بخوانید.
دورکاری کنید: معرفی ۵۰ شغل خانگی

یافتن شغل های خانگی واقعی

علاوه بر شغل های یاد شده وبسایت هایی مانند Monster.com، indeed.com، Guru.com، iFreelance.com و Freelanced.com به شما کمک می کنند. حین جستجو در سایت هایی مانند Monster یا Indeed از کلیدواژه هایی مانند ارتباط تلفنی از خانه، کار از خانه، هرجا یا از راه دور استفاده کنید.

 حین جستجو به دنبال مشاغل خانگی داشتن رزومه­ای تمام و کمال ضروری است و اگر سابقه کار برخط دارید حتما لینک آن را ارائه دهید. لیست مرجع افرادی که برایشان کار کردید نیز کمک کننده است.

عامل مهم دیگر برای افراد علاقه مند به کار از راه دور داشتن کارت اعتباری کاری است. به عنوان فرد شاغل غیر وابسته ممکن است پول زیادی به دست آورید. حتما بازپرداخت نقدی هر کارت اعتباری کاری، بهای سالانه و ضوابط دوره های مقدماتی را مقایسه کنید تا بهترین کارت انتخاب شود.

آیا این شغل خانگی کلاه­برداری است؟

با وجود فرصت های زیاد مشاغل خانگی قانونی هنوز هم کلاه­برداری وجود دارد. اما پیدا کردن و دوری از آنان برعهده شماست و تشخیص آن همیشه آسان نیست.

طبق گفته های اتحادیه ملی مصرف کنندگان و سایت Fraud.com باید هنگام جستجوی مشاغل از راه دور قدم هایی برداشت و از مسائلی دوری کرد:

تحقیق تحقیق تحقیق! باید دقیقا دانست که قرار است برای چه کسی کار کنید. وقتی آگهی کاری مورد علاقه خود را یافتید درباره شرکت مورد نظر تحقیق کنید. برای این کار می توان از اداره مشاغل بهتر و جستجوی اینترنتی بهره گرفت تا اگر شکایتی علیه شرکت وجود داشت پیدا شود.

به دنبال مرجع باشید

شرکتی که به دنبال افرادی برای کار از خانه است احتمالا کارکنان این چنین دارد. تعداد آنان را بپرسید و در صورت امکان با آنان ارتباط برقرار کنید. عدم ارائه مرجع یا اطلاعات تماس نشانه خوبی نیست.

قبل از پیش پرداخت سخت و بسیار تفکر کنید: برای برخی مشاغل خانگی باید از پیش یک سری لوازم خریداری کنید. این به معنای غیر قانونی بودن کارشان نیست اما یک زنگ خطر است. اگر از شما تقاضای خرید لوازم شد حتما بدانید چه چیزی و از چه کسی خریداری می کنید. همچنین درباره مرجوعی لوازم و احتمال عدم کارایی آن پرس و جو کنید.

بسیاری از پلتفرم های مشاغل برخط مانند Upwork.com سیستمی اختصاصی برای شناسایی و حذف شغل های کلاه­برداری دارند. طبق گفته همین سایت، بسیاری از این مشاغل شبه کارکنانی دارند که به کارکنان خارج از سیستم پرداخت سایت پول می دهند و تلاش می کنند افراد را از طریق سفارش چک و پول فریب دهند. برای اطلاعات بیشتر به این قسمت مراجعه کنید.

کلام آخر

کار از خانه رویای بسیاری از افراد بود و تکنولوژی این رویا را تحقق بخشیده است. اما اگر قصد کار از خانه دارید باید احتمالات را بررسی کرده و مهارت کافی برای انجام این مشاغل کسب کنید.

پس منتظر چی هستید؟ اگر درانتظار مرگ با ویروس کوید۱۹ نیستید، به توانایی ها و مهارت های خود اعتماد کنید و با دورکاری سال ۲۰۲۰ یک شغل خانگی داشته باشید.

فراموش نکنید که:  بهترین خود باشید!

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا