تجربه نگاری

مدل درآمدی همیاری یا افیلیت مارکتینگ

افیلیت مارکتینگ (Affiliate Marketing) یک بازاریابی مشارکتی است

در این مدل شما در فروش یک محصول یا خدمت نظیر دوره‌های آموزشی مشارکت می کنید. در مدل همیاری شما با معرفی یک خدمت یا محصول به شبکه مشتریان خود، علاوه بر اعطای تخفیف به ایشان، خودتان نیز به همان میزان از سود فروش درآمد خواهید داشت.

افیلیت مارکتینگ چیست؟

افیلیت مارکتینگ (Affiliate Marketing) یک بازاریابی مشارکتی است که بازاریاب در فروش کالا یا خدمات مشارکت خواهد داشت. در این مدل کسب و کار، فروشنده، همیار و خریدار در یک فرایند خرید و فروش به منفعت میرسند. یعنی یک رابطه برد-برد-برد  (win win win) برقرار می شود. این سیستم به جای ارزشگذاری بر زمان یا مسافت، بر پایه میزان عملکرد  performance based استوار است.

معمولا فروشنده در این سازوکار برای شما یک کد تخفیف با لینک اختصاصی میسازد که شما با قراردادن آن در سایت و شبکه‌های اجتماعی خود یا ارسال از طریق پیام رسان‌ها و ایمیل، دوستان و مخاطبان خود را مطلع می کنید و از خرید دیگران منتفع می شوید.

بازاریابی شبکه ای و افیلیت مارکتینگ

در مدل افیلیت مارکتینگ، همیار محصول یا خدمات را در شبکه اطراف خود تبلیغ می‌کند و توضیحات اولیه را به مشتری ارائه می دهد. برای ردیابی مشتری یک کد یا لینک اختصاصی توسط موسسه در اختیار همیار قرار می گیرد تا به پس از خرید، سود همیار به حساب او واریز شود. در این روش هزینه تبلیغات صرف بازاریابی شبکه ای و با استفاده از افراد با صلاحیت انجام می شود. در این روش، همیار فارغ از زمان و مکان از هرجای دنیا در هر زمانی می تواند کسب درآمد کند.

Affiliate Marketing
Affiliate Marketing

یک مثال

  1. یک دوره با نرخ دو میلیون تومان در حال فروش است.
  2. همیار یک کد تخفیف و یک لینک اختصاصی دریافت و دوره را در شبکه خود تبلیغ می کند. 
  3. مشتریان در صورت استفاده از کد یا لینک فوق معادل %۱۰ (یعنی ۲۰۰هزار تومان) تخفیف میگیرند.
  4. به محض تکمیل فرایند فروش، مبلغ ۲۰۰هزار تومان (%۱۰ ارزش دوره) به حساب همیار واریز می شود.
  5. در هر مرحله از فروش، مشتریان میتوانند برای کسب اطلاعات بیشتر با فروشنده اصلی تماس بگیرند ولی فقط با استفاده از کد یا لینک اختصاصی فوق می توانند از تخفیف بهره مند شوند. 
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا