ویدیوهای آموزشی

ویدیو: کوچینگ چیست؟

کوچینگ چیست

متن ویدیوی کوچینگ چیست ؟

سلام

ما در مورد کوچینگ هممون شنیدیم شاید بعضیا در مورد کوچینگ فردی کوچینگ شغلی کوچینگ هایی که به هر حال به شکل های مختلف در حوزه های سازمانی یا به هر حال پرفورمنس یا مهارتی وجود داره. اما بعضیا سوال میکنن که میشه در یک جمله در یک مثال خیلی سریع مشخصا به ما بگید که کوچینگ قراره چه کار بکنه. شاید یکی از ساده ترین مثال هایی که بشه در مورد کوچینگ توضیح داد کاریست که یک مربی کوچ فوتبال انجام میده.

دقت بکنید افرادی که بازیکن حرفه ای هستند و بعضی از اینها حتی در تیم های نام آور دارن بازی میکنن، در کنار هم قرار میگیرن در داخل زمین یک بازی باشگاهی یا ملی یا بازی هایی رو در سطح منقطه ای و بین المللی انجام میدن. اما همه این آدمای حرفه ای حتما یه کسی در کنارشون قرار میگیره که این فرد در کنار زمین چه قبل از بازی باهاشون یک سری تمرین هایی رو انجام میده یه سری تذکراتی رو بهشون میده، هم در حین بازی با انجام دادن بعضی از اقدامات یا حرکات یا فرستادن بعضی از پیام ها نتیجه بازی رو تغییر میده و این فرد گاهی حتی وارد فضا های احساسی و اموشنال هم نمیشه برای همینه که شما گاهی میبینید که یه بازی فوتبال در جریانه، کوچ اون بازی مربی اون تیم کنار زمین ایستاده و تمام ۴۵ دقیقه رو همینجوری ایستاده داره نگاه میکنه. یعنی شما از حالت این فرد نمیتونید تشخیص بدید این تیم الان جلوئه یا داره می بازه این تیم الان گل زد یا گل خورد.

در صفحه تفاوت کوچینگ و مشاوره و ویدیوی کوچینگ چیست؟ توضیحات بیشتری داده‌ام.

این دلیلش این هستش که یک مربی حرفه ای معمولا تلاش میکنه که شرایط احساسی خودش رو کنترل بکنه و با فرستادن پیام هایی و تذکراتی تیمش رو به سمت موفقیت و به سمت پیروزی حرکت بده. در واقع اون کار مهمی که کوچ انجام میده این هستش که با شناختی که از فرد یا تیم یا سازمان داره؛ با ارسال پیام هایی و اصلاح بعضی از فرآیند ها اون تیم، فرد یا سازمان رو به بالاترین سطح پرفورمنس خودش میرسونه و این باعث میشه که ضریب موفقیت یا سرعت رسیدن به بعضی از اهداف یا توفیقاتی که مدنظر هست از ابتدا افزایش پیدا میکنه.

ویدیوی کوچینگ چیست و مقاله‌ی کوچینگ و مشاوره را هم مشاهده کنید تا در آینده در این باره بیشتر صحبت کنیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫3 نظرها

  1. بازتاب: محسن محمدیان
    1. یک رزومه به همراه نامهٔ معرفی تهیه کنید. کافرمای جدیدتان از کارفرمای پیشین شما اطلاعاتی ندارد بنابراین در رزومه خود پاراگرافی را به شرح شرایط خودتان اختصاص دهید. مسائل کلیدی را در ضمیمه رزومه خود مطرح کنید. پیشنهاد مراحل آتی نیز می تواند ایده خوبی باشد. این احتمال وجود دارد که کارفرمایتان با جویندگان کار در عرصه بین المللی ارتباطی نداشته باشد. اما همیشه به خاطر داشته باشید در حین نگارش رزومه بهتر است بر روی صلاحیتهای شغلی تاکید بیشتری نمایید. علاوه بر این باید با تکنولوژی آشنا باشید. اهمیت این نکته در مورد افرادی که از طریق تلفن ، اسکایپ ، و یا دیگر برنامه های دیجیتالی مورد مصاحبه قرار می گیرند بیشتر است اما این انتظار را نداشته باشید که مصاحبه کنندگان ازروشی استفاده نمایند که مناسب ترین تکنولوژی برای شما است. سعی کنید حتما یک حساب کاربری مربوط به خود در یکی از کانال های ارتباطی اصلی همچون اسکایپ داشته باشید.

  2. بازتاب: هدایتی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن