تجربه نگاریکوچینگ

ویدیو: کاربرد پروبونو در باشگاه کوچینگ

باشگاه کوچینگ یک مثال از کاربرد پروبونو در کوچینگ و حتی سایر فعالیت‌های اجتماعی است.

باشگاه کوچینگ یک مثال از کاربرد پروبونو در کوچینگ و حتی سایر فعالیت‌های اجتماعی است. این باهمستانِ مجازی برای شبکه سازی و هم‌افزاییِ کوچ‌های ایرانی به همتِ خانه کارآفرینی بین‌المللی و با همکاری کوچاریا اینترنشنال راه‌اندازی شده است.

کاربرد پروبونو در باشگاه کوچینگ

اعضای باشگاه می‌توانند با سازوکار پروبونو به صورت رایگان از خدمات باشگاه استفاده نمایند. شما به دو شکل می‌توانید عضو باشگاه کوچینگ شوید:

  • عضویت نقره‌ای (رایگان): عضو فقط به وبینارهای چهارشنبه‌ها (با امتیاز CCE توسط کوچاریا) و برخی رویدادها دسترسی خواهد داشت.
  • عضویت طلایی: عضو علاوه بر وبینارهای چهارشنبه‌ها (با امتیاز CCE توسط کوچاریا)، به جلسات اصلی (پنجشنبه‌ها) و سایر مزایای باشگاه نیز دسترسی خواهد داشت.

در سال ۱۴۰۰ حق عضویت طلایی ۵۰۰ هزار تومان برای ماه است که به صورت فصلی (یک و نیم میلیون تومان) تا پایان فصل به صورت نقدی، اقساط یا ۳۰ امتیاز پروبونو قابل تسویه است. بر اساس مدل پروبونو اگر عضوی در طول هر فصل فقط ۳۰ امتیاز (هر امتیاز معادل ۵۰ هزارتومان) کسب کند، هیچ وجهی پرداخت نخواهد کرد.

به عنوان مثال یک عضو میتواند این امتیازها را در چند روز کسب کند:

  • حضور در دو جلسه کوچینگ متناظر یا همسطح (Peer Coaching) به عنوان کوچ یا مراجع یا ناظر و کسب ۱۰ امتیاز (=۵۰۰هزار تومان)
  • برگزاری یک رویداد پولی (غیر رایگان) حدود دو ساعته مرتبط با حوزه کوچینگ، با نام و مشخصات فردی یا سازمانی خودش، که حضور اعضای باشگاه در آن رایگان باشد: کسب ۲۰ امتیاز (= یک میلیون تومان)
  • نگارش یا ترجمه یک متن حدود ۱۰۰۰ کلمه‌ای (حدود ۳ صفحه متن A4 با فونت ۱۲): ۱۰ امتیاز (=۵۰۰هزار تومان)

پروبونو یا رایگان؟

  • عضویت در باشگاه انعطاف زیادی دارد و برای فعالیت در مسیر ترویج فرهنگ کوچینگ و توسعه کسب و کار و درآمد از کوچینگ توسط اعضا، پاداش در نظر گرفته شده است.
  • ضمن اینکه با عضویت نقره‌ای (رایگان) مشکلات مالی مانع استفاده افرادی که برای پرداخت چالش دارند نشده، مهلت پرداخت حق عضویت طلایی نیز تا پایان فصل تعیین شده است.
  • عضویت طلایی نیز می‌تواند برای اعضا رایگان باشد چون تا پایان هر فصل با فعالیتهای پروبونو، با کسب هر امتیاز معادل ۵۰ هزار تومان اعتبار کسب می‌کنند. به عنوان مثال کسب ۳۰ امتیاز معادل یک و نیم میلیون تومان محاسبه و حق عضویت یک فصل تسویه می‌شود.
    در این مسیر علاوه بر منتورهای محترم، از ظرفیت سایر اعضای باشگاه برای توانمندسازی جامعه کوچینگ استفاده شده و برگزاری رویدادها و فعالیت‌های با کسب درآمد، ترویج و تمرین می‌شود.
این ویدیو را درباره آموزش کوچینگ به روش پروبونو ببینید

مخاطبین پروبونو

پروبونو می‌تواند به فعالان اقتصادی و اجتماعی که برای موفقیت در زندگی و کسب و کار خود و نیز برای ارتباط بهتر و با کیفیت، اهمیت قائل هستند کمک کند. در این مسیر شما دانش خود را در کنار تبادل تجربه محک می‌زنید و خود را برای توسعه فردی همراه با مسوُلیت اجتماعی و اخلاق‌مدارانه توانمند می‌کنید.

همچنین در باشگاه کوچینگ با انجام کوچینگ متناظر یا همسطح (Peer Coaching) می‌توانید با تکیه بر سایر توانایی‌های علمی و مهارتی خود و تجربه‌آموزی از سایر فعالان این حوزه، مسیر تخصصی بهینه را پیدا کرده و با رویکرد یا برند و یا محصول و خدمات جدید وارد بازار کوچینگ شوید.

کوچینگ متناظر یا همسطح (Peer Coaching) یک فرایند یادگیری است که در آن دو یا چند نفر با هم مهارت‌های خود را توسعه دهند، ایده‌های جدید را به اشتراک بگذارند یا چالش‌های مشترک را با کمک یکدیگر حل کنند.

در باره Peer Coaching بیشتر بدانید
نمایش بیشتر

اصغر محمدی فاضل

دکتر علی اصغر محمدی فاضل، عضو فدراسیون جهانی کوچینگ (ICF) با درجه حرفه‌ای (PCC) است. دکتر فاضل بیش از 15 سال تجربه در ارائه مشاوره تخصصی، منتورینگ، کوچینگ، تسهیلگری و اجرایی در طیف وسیعی از موسسات عمومی، خصوصی و غیردولتی بین‌المللی در کشورهای مختلف را در رزومه حرفه‌ای خود دارد. اگرچه دکتر فاضل تجربه مدیریت و تدریس در دانشگاه‌های مختلف داخلی و خارجی را دارد اما بیشترین تمركز وی بر روی كوچینگ مسیر شغلی و بیزینس کوچینگ بوده تا ورود حرفه‌ای به بازارهای جهانی و عرصه‌های بین المللی را برای علاقه‌‌مندان تسهیل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا