کوچینگ

کوچینگ متناظر یا همسطح (Peer Coaching)

همه آنچه درباره کوچینگ متناظر یا همسطح (Peer Coaching) باید بدانید.

کوچینگ متناظر یا همسطح (Peer Coaching) یک فرایند یادگیری است که در آن دو یا چند نفر با هم مهارت‌های خود را توسعه دهند، ایده‌های جدید را به اشتراک بگذارند یا چالش‌های مشترک را با کمک یکدیگر حل کنند.

برای انجام کوچینگ متناظر (همسطح) شما میتوانید از پلتفرم‌های مختلف استفاده کنید که در آن دانشجویان یا فارغ‌التحصیلان کوچینگ می‌توانند همکار متناظر خود را برای تمرین و یا انجام کوچینگ با اخذ وجه پیدا کنند. همچنین متخصصان و مدیران اجرایی آشنا با کوچینگ، که ممکن است با هم کار کنند یا نکنند، محیطی قابل اعتماد ایجاد می‌کنند تا با حمایت از هم و تسهیل یادگیری خودگردان به یکدیگر کمک کنند.

در Peer Coaching آنهایی که دارای تخصص‌های مورد نظر شما هستند را پیدا کنید و با آنها وارد مذاکره شوید و در صورت توافق، همکاری نمایید. برای یافتن همکار مورد نظر خود، براساس مکان، تخصص، نوع کوچینگ و هر فیلتر دیگری جستجو کنید.

کوچینگ متناظر یا همسطح (Peer Coaching) میتواند یک فرایند محرمانه باشد که از طریق آن دو یا چند کوچ با هم کار می‌کنند تا شیوه های حرفه‌ای خود را گسترش دهند. برای ایجاد یک شبکه Peer Coaching از گروههای کوچک شروع کنید. پیشنهاد من این است که کوچینگ متناظر را به صورت سه نفره تنظیم کنید یا دو نفر دیگر را پیدا کنند تا به نوبت به عنوان کوچ و مراجع و ناظر (یا ارزیاب) عمل کنید.

کوچینگ متناظر یا همسطح (Peer Coaching) در منتورینگ نیز کاربرد دارد.

یک مثال کاربردی

باشگاه کوچینگ یک باهمستانِ مجازی برای شبکه سازی و هم‌افزاییِ کوچ‌های ایرانی است که به همتِ خانه کارآفرینی بین‌المللی و با همکاری کوچاریا اینترنشنال، راه‌اندازی شده است. با عضویت در باشگاه کوچینگ، برای توسعه فردی و حرفه‌ای خودتان سرمایه‌گذاری می‌کنید. شما می‌توانید بیش از ۹۹ ساعت تجربه‌آموزی و مهارت افزایی را در طول سال ۱۴۰۰ تجربه کنید. همچنین با حضور در وبینارهای تخصصی، ده‌ها ساعت CCE مورد تایید ICF را به صورت رایگان از کوچاریا اینترنشنال دریافت کنید.

کاربرد پروبونو در باشگاه کوچینگ
نمایش بیشتر

اصغر محمدی فاضل

دکتر علی اصغر محمدی فاضل، عضو فدراسیون جهانی کوچینگ (ICF) با درجه حرفه‌ای (PCC) است. دکتر فاضل بیش از 15 سال تجربه در ارائه مشاوره تخصصی، منتورینگ، کوچینگ، تسهیلگری و اجرایی در طیف وسیعی از موسسات عمومی، خصوصی و غیردولتی بین‌المللی در کشورهای مختلف را در رزومه حرفه‌ای خود دارد. اگرچه دکتر فاضل تجربه مدیریت و تدریس در دانشگاه‌های مختلف داخلی و خارجی را دارد اما بیشترین تمركز وی بر روی كوچینگ مسیر شغلی و بیزینس کوچینگ بوده تا ورود حرفه‌ای به بازارهای جهانی و عرصه‌های بین المللی را برای علاقه‌‌مندان تسهیل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا