Englishکوچینگ

گفتگو با Nicole Picthall درباره لایف کوچینگ

Nicole Picthall Webinar on Life Coaching

گفتگوی دکتر فاضل با نیکول پیکتال از سوییس در مورد لایف کوچینگ (Life Coaching)

لایف کوچینگ چیست؟

کوچینگ فردی یا کوچینگ زندگی (Life coaching) در طول یک دهه گذشته مورد استقبال قرار گرفته است. به طور قابل توجهی در اروپا، کانادا، آسیای جنوب شرقی و استرالیا رشد داشته است. این مربیان به صورت چهره به چهره عمل می کنند. اما ارتباط ایمیل و تلفن و اسکایپ نیز بسیار معمول است. این مربیان در نقش های حمایت کننده برای کسانی که مایل به ایجاد تغییرات مهمی در زندگی خود هستند، عمل می کنند. برای مراجع خود یک محیط حمایتی و انگیزشی ایجاد می کنند. کمک میکنند تا مراجع برای کشف آنچه که در زندگی می خواهد و چگونگی دستیابی به آرزوهای خود و انجام نیازهای خود حرکت کند.

در لایف کوچینگ مراجع یک گزارش کامل شفاف و صادقانه از تجربیات خود به کوچ می دهد. او اجازه می دهد کوچ به فضای شخصی و خانوادگی و گاهی اسرار کاری نیز ورود کند. در یک رویکرد جامع آنها با هم رشد و توسعه می یابند. نقش کلیدی مربی در این نوع کوچینگ معمولا کمک به مشتری است. برای حفظ انگیزه و افزایش تعهد برای رسیدن به اهداف واقع بینانه.

در بسیاری از موارد، لایف کوچینگ بر اساس تمرکز نوع رویکرد از سایر انواع کوچینگ متفاوت بنظر می رسد. در حالی که در تمام نمونه های گفته شده بجز گوچینگ گروهی، توجه به محدودیت های فردی و چالش های شخصی بسیار مهم است.

Nicole Wittauer-Picthall
Nicole Wittauer-Picthall

برچسب ها
نمایش بیشتر

اصغر محمدی فاضل

دکتر علی اصغر محمدی فاضل، عضو فدراسیون جهانی کوچینگ (ICF)، بیش از 15 سال تجربه در ارائه مشاوره های تخصصی و مسئولیت‌‌های اجرایی به طیف وسیعی از سازمان های بخش خصوصی و دولتی ایرانی و بین المللی دارد. اگرچه دکتر فاضل تجربه مدیریت و تدریس در دانشگاه‌های مختلف داخلی و خارجی را دارد اما بیشترین تمركز وی بر روی كوچینگ جوانان بوده تا ورود حرفه‌ای به بازارهای جهانی و عرصه‌های بین المللی را برای علاقه‌ مندان تسهیل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا
بستن