کوچینگ

کوچینگ خلاقیت

چرا یک کوچ خلاقیت را به جای یک کوچ زندگی، یک کوچ کسب و کار یا حتی یک درمانگر انتخاب می کنید؟

احتمالاً نام یک کوچ زندگی، یک کوچ تناسب اندام، یک کوچ تجاری یا حتی یک مربی معنوی را شنیده اید، اما ممکن است هرگز نام یک کوچ خلاق را نشنیده باشید. مفهوم کوچ خلاقیت دقیقاً چیست و چرا می خواهید آن را داشته باشید؟

کوچ خلاقیت چیست؟

کوچ خلاقیت کوچی است که بر کمک به شما تمرکز دارد تا تفکر خلاق و خلاقیت خود را باز کنید و گسترش دهید. کوچینگ خلاق در مورد کشف راه درست فکر کردن در مورد ایجاد زندگی است. این در مورد یافتن راه هایی برای تحقق بزرگترین، عمیق ترین و صادقانه ترین رویاهای خود است. همانطور که با یک مربی خلاق کار می کنید تا از خلاقیتی که از قبل در درون شما وجود دارد استفاده کنید، می توانید رویاهای خود را تصور کنید و راه های خلاقانه ای برای تحقق آنها بیابید. این شما هستید، نه مربی، که کار را انجام می دهید. و مربی می داند چگونه شما را به آنجا برساند.

وجود این جایگاه کوچینگ خلاقیت مهم است زیرا چالش های خلاقانه منحصر به فرد هستند. مسیر خلاقانه مسیر آسانی نیست و متخصصان خلاق، همراه با دیگرانی که می‌خواهند چیزی جدید در دنیا خلق کنند، برای داشتن زندگی شاد و خلاقانه‌ای که آرزوی آن را دارند، به مهارت‌ها و حمایت‌های خاصی نیاز دارند.

کوچ خلاقیت چه کمکی به شما می کند؟

یک کوچ خلاقیت می تواند در موارد زیر به شما کمک کند:

  • بلوک های ذهنی درونی را که مانع تلاش های خلاقانه شما می شوند، شناسایی و کشف کنید
  • سیستم ها و روال هایی را توسعه دهید که به تقویت خلاقیت شما کمک می کند
  • ذهنیتی را بیابید و حفظ کنید که از خلاقیت شما پشتیبانی می کند
  • در توانایی های خلاقانه خود اعتماد به نفس ایجاد کنید
  • احساس قدرت کنید تا آنچه را که می خواهید خلق کنید، و زندگی که می خواهید زندگی کنید
  • تغییرات مثبت در تمام زمینه های زندگی خود ایجاد کنید
  • مربیگری خلاقیت در مقابل اسطوره های خلاقیت
  • به عنوان یک مربی خلاقیت، تلاش می کنم دو افسانه بزرگ در مورد خلاقیت را از بین ببرم.

افسانه ۱: خلاقیت برای همه نیست

زمینه خلاقیت برای همه است. در حالی که درست است که برخی افراد به طور طبیعی تمایل بیشتری به تفکر خلاق دارند، اما همه افراد به خلاقیت نیاز دارند و می‌توانند از آن بهره ببرند، فارغ از اینکه در چه زمینه ای کار می کنید یا رویاهای شما چیست. من با افرادی کار می‌کنم که خود را خلاق می‌دانند، و با افرادی که می‌خواهند از خلاقیتی که می‌دانند در درونشان است، بهره ببرند.

افسانه ۲: خلاقیت مهم نیست

تفکر خلاق می تواند دنیا را تغییر دهد. تفکر خلاق چیزی است که باعث می شود وضعیت موجود را زیر سوال ببریم، مشکلات را شناسایی کنیم و راه های خلاقانه‌ای برای ایجاد تغییرات مثبت پیدا کنیم. همه چیزهایی که ما داریم نتیجه خلاقیت است و هنوز فضا برای خلاقان آینده وجود دارد تا این ایده ها را گسترش دهند و بهبود بخشند. مشکلات حل نمی شوند و آینده بدون خلاقیت غنی خلق نمی شود. خلاقیت برای افراد، خانواده ها، جوامع و جهان به طور کلی حیاتی است.

چرا یک کوچ خلاقیت می خواهید؟

در مسیر موفقیت شما نقش کوچینگ چیست؟ چرا یک کوچ خلاقیت را به جای یک کوچ زندگی، یک کوچ کسب و کار یا حتی یک درمانگر انتخاب می کنید؟

از آنجا که خلاقیت بهترین ابزاری است که می توانید در جعبه ابزار خود داشته باشید، وقتی صحبت از ایجاد یک زندگی شاد و رضایت بخش می شود. دانستن اینکه چگونه به خلاقیت خود دسترسی داشته باشید و از آن استفاده کنید، تا زمانی که آن را عملی کنید، در تمام زمینه های زندگی به شما کمک خواهد کرد. این به شما مربوط می شود که این کار را انجام دهید و اعتماد خلاقی را که برای دستیابی به آن نیاز دارید به دست آورید.

کوچینگ خلاق در مورد حل یک مشکل خاص نیست، بلکه قدرت دادن به شما برای حل هر مشکلی است. این در مورد روانکاوی گذشته شما نیست. این در مورد آوردن امید و انرژی مثبت و خلاق به آینده شما است. به طور خلاصه، اگر بتوانید یاد بگیرید که از خلاقیت خود بهره ببرید، می تواند برای هر بخش از زندگی شما مفید باشد.

چه کسی به کوچ خلاق نیاز دارد؟

بسیاری از مردم فکر می کنند که کوچ‌های خلاقیت فقط برای افرادی هستند که در زمینه‌ای کار می کنند که به طور سنتی “خلاق” دیده می شود، مانند موسیقی‌دانان، نویسندگان، هنرمندان و بازیگران. اما به یاد داشته باشید: خلاقیت برای همه است و می تواند به هر طریقی برای اکثر مردم مفید باشد.

حرفه ای ها / مدیران اجرایی

تقریباً هر شغلی می تواند از تفکر خلاق بهره مند شود. در واقع، داشتن راه‌حل‌ها و رویکردهای خلاقانه احتمالاً به پیشرفت و پیشرفت در حرفه‌تان کمک می‌کند.

حتی اگر خلاقیت مستقیماً در کار شما صدق نمی کند، استفاده از جنبه خلاقانه شما می تواند به شما کمک کند تا از فرسودگی شغلی جلوگیری کنید و زندگی شادتر و رضایت بخشی را خارج از محل کار داشته باشید. بسیاری از افرادی که احساس کار بیش از حد و ناراحتی می کنند از مربیگری خلاقیت سود زیادی می برند و در نهایت باعث بهبود زندگی حرفه ای و شخصی آنها می شود.

والدین

تربیت فرزندان از نظر جسمی، ذهنی و عاطفی خسته کننده است. گاهی اوقات ممکن است بسیار خسته کننده و دلسرد کننده به نظر برسد، و معمولاً در مورد اینکه چگونه فرزندان خود را خوب تربیت کنید و همه افراد خانه را راضی نگه دارید احساس ناراحتی کنید.

خلاقیت به والدین کمک می‌کند تا با جنبه‌های جوان‌تر و بازیگوش‌تر خود در تماس باشند و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا با چشم‌اندازی تازه و نگرش بهتر به چالش‌های فرزندپروری نزدیک شوند. والدینی که خروجی خلاقانه دارند نیز شادتر هستند، زیرا کاری دارند که فقط برای خودشان انجام می دهند.

روابط

توسعه خلاقیت در واقع در رابطه با روابط بسیار مفید است. یک فرد کنجکاو با نگرش WHY (بر خلاف نگرش WTF) کمتر قضاوت کننده است و راحت تر با او کنار می آید. آنها مایل به بحث در مورد ایده های جدید و پذیرش دیدگاه های جدید هستند. آنها همچنین مجهز به مقابله با چالش های یک رابطه با تفکر خلاق هستند، نه اینکه در الگوهای قدیمی و مضر قرار بگیرند.

افراد رشد گرا

هرکسی که بخواهد بر روی مهارت های حل مسئله، اعتماد به نفس، تصور از خود و موارد دیگر کار کند، می تواند از مربیگری خلاقیت بهره مند شود. قبلاً از اینکه تفکر خلاق چقدر می‌تواند در زندگی افراد تأثیر بگذارد شگفت‌زده می‌شدم که بر همه چیز تأثیر می‌گذارد، از عادات مالی، خلق و خوی روزانه‌شان، میزان سپاسگزاری‌شان، سطح استرس و استرس‌شان. خواب. (من بارها کارکرد آن را دیده ام که دیگر غافلگیر نشوم.)

سخن پایانی

هر کسی که می خواهد خود یا زندگی خود را بهبود بخشد، می تواند از مربیگری خلاقیت بهره مند شود. امیدواریم اکنون ایده بهتری در مورد اینکه مربی خلاقیت چیست و چرا می خواهید آن را داشته باشید دارید.

بسیاری معتقدند که کوچینگ خلاقیت بسیار شخصی است. بر روی آنچه نیاز دارید، روی اهداف و برنامه زندگیتان تمرکز می کند. شما پتانسیل خلاقیت را در درون خود دارید. شما هم آن را می دانید. اگر می‌خواهید تبدیل به فردی شوید که می‌توانید باشید، وقت آن است که با کوچینگ خلاقیت شروع کنید.

از طريق
Creativity Coach
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا