ویدیوهای آموزشی

ویدیو: مهارت‌های جدید برای کسب و کار بین‌المللی

کاریابی بین المللی

متن ویدیوی مهارت‌های جدید برای کار بین المللی:

سلام. فاضل هستم بنیان‌گذار خانه‌ی کارآفرینی بین‌المللی و در این ویدیو در مورد مهارت‌های جدیدی که برای کار و فعالیت در عرصه‌ی بین‌المللی به آن احتیاج داریم باهم صحبت می‌کنیم.

برای انجام فعالیت‌ها و کار بین‌المللی باید دقت داشته باشیم که با توجه به شرایط جدید علمی، فناوری و پارادایم‌های جدیدی که به لحاظ اجتماعی، سیاسی و اقتصادی الان در دنیا وجود دارد به سه حوزه باید توجه ویژه کنیم و این سه حوزه را به‌عنوان مهارت‌های جدید باید در خودمان ایجاد کنیم. اولین مهارتی که در این حوزه باید به آن توجه کنیم مهارت به‌دست آوردن فرصت‌های شغلی و استخدامی خارج از حوزه‌ی تخصصی خودمان است.

در این مورد در یک ویدیو به‌طور خاص من در مورد پارادایم‌های مختلفی که درحوزه‌ی حرفه‌ای وجود دارد صحبت کردم که از طریق لینکی که پایین همین صحفه هست می‌توانید به آن مراجعه کنید و به آن مطالب حتما دقت کنید و رعایت کنید. به این دلیل که برای شما فرصت‌های بسیار زیادی را می‌تواند ایجاد کند که خارج از حوزه‌ی تخصصی خودتان، خارج از حوزه‌ی تحصیلاتی خودتان اما در حوزه‌ای که به آن علاقه‌مند هستید، در حوزه‌ای که می‌توانید برای آن ارزش افزوده داشته باشید و حتی کالا یا خدمات جدیدی را بتوانید ارائه کنید فعالیت داشته باشید.

برای درک بهتر در تغییرات پارادایم های کسب و کار ویدیوی مربوط به این مبحث را مشاهده کنید.

نکته‌ی دوم مهارت در شبکه سازی است. ببینید الان با آمدن شبکه‌های اجتماعی ما همه‌مان تقریبا در تعامل با دوستان‌مان، با آشنایانمان یا حتی در بعضی از حوزه‌ها هست با یک عده‌ای در تماس هستیم که لزوما هم‌دیگر را نمی‌شناسیم بلکه علاقه‌مند به یک حوزه‌ی تخصصی هستیم و این‌ها در قالب یک شبکه‌ی اجتماعی عمومی یا شبکه‌ی اجتماعی تخصصی ما را به افراد دیگر، ما را به دنیای بیرون از حوزه‌ی تخصصی خودمان، یا کشور خودمان، یا حتی در خارج از حوزه‌های فنی که ما نسبت به آن تسلط داریم ارتباط می‌دهد.

اما اگر ما نتوانیم از این فرصت ارتباط در شبکه‌های اجتماعی برای افزایش قابلیت‌های خودمان یا افزایش شانس به‌دست آوردن فرصت‌های بین‌المللی استفاده کنیم نمی‌توانیم این امید را داشته باشیم که مدرک تحصیلی ما، سابقه‌ی ما یا تجربه‌ی ما در استخدام در یک عرصه‌‌ی بین‌المللی استخدام در یک شرکت خارجی یا حتی فعالیت در حوزه‌های جدید دانش بنیان بتواند به ما کمک کند.

به‌عبارت دیگر در فضای جدید اجتماعی که به‌نوعی به‌عنوان فضای مجازی هم از آن اسم برده می‌شود ما فقط با سوابق خودمان، با رزومه‌ی خودمان، با مدرک تحصیلی خودمان سنجیده نمی‌شویم. ما باید دقت کنیم با افرادی که با ما در ارتباط هستند به‌صورت ظروف مرتبطه و به‌صورت یک پیکره‌ی واحد اعتبار سنجی می‌شویم. به‌عبارت دیگر می‌شود گفت که یک نفر در یک حوزه‌ی تخصصی با مجموعه‌ی اعتباری که سایر افراد هم‌تخصص یا در حاشیه‌ی تخصص خودش با آن در ارتباط هستند سنجیده می‌شود.

سومین مهارتی که باید حتما به آن دقت داشته باشیم مهارت ارائه کردن توانایی‌های خودمان، معرفی کردن خصوصیاتی که داریم و به‌عبارتی رزومه‌ی شاید بشود گفت کتبی و شفاهی خودمان است. ما باید بتوانیم سوابق خودمان را، تحصیلات خودمان را به‌نوعی بسته‌بندی کنیم و به کسی که به این خدمات یا کالا نیاز دارد ارائه کنیم که آن فرد احساس کند در استخدام ما، در همکاری با ما و در یک فعالیت مشترک با ما به یک ارزش افزوده دست پیدا می‌کند.

به‌عبارت دیگر شما باید این مهارت را داشته باشید که رزومه‌ی خودتان را به‌صورت کتبی و شفاهی به شکل درخور به سازمان، نهاد و شرکت استخدام کننده منعکس و منتقل کنید. ما قبلا در مورد رزومه نویسی و مواردی که باید در رزومه نویسی به آن توجه بشود مطالب متعددی را گفته‌ایم که از طریق لینک‌هایی که پایین همین صفحه هست می‌توانید به آن مراجعه کنید و بدون تردید با دقت در این موارد و رعایت کردن این‌ها شانس خودتان را در به‌دست آوردن فرصت‌های شغلی افزایش بدهید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

    1. تعریف شما از کارآفرینی غلط نیست ولی از منظر مجامع جهانی کارآفرینی با خلق ارزش تعریف میشود. لذا افراد داخل یک سازمان دولتی هم اگر ایجاد ارزش کنند کارآفرین هستند. افراد داخل هر سازمانی باید به توسعه و خلق کالا یا خدمت جدید فکر کنند و تا زمانی که کارآفرینی سازمانی ارزش تلقی نشود و شکل نگیرد نباید انتظار پویایی و چابکی داشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن