کسب و کار بین المللیویدیوهای آموزشی

ویدیو: استخدام در شرکت‌های خارجی

استخدام در شرکت های خارجی

باید و نبایدهای استخدام در شرکت‌های خارجی

یکی از سوالاتی در جلسات مشاوره افراد در خصوص توسعه‌ی فعالیت‌های بین‌المللی یا ورود به بازار‌های جهانی دارند این است که ما باید چکار کنیم؟ یعنی اگر قرار است کسب‌ و‌کاری را به بازارهای اروپایی معرفی کنم یا در یک سازمان بین‌المللی استخدام شوم چه کار هایی باید انجام بدهم؟

استخدام در شرکت‌های خارجی یک فرایند است

یک نکته بسیار مهم این است که برای انجام فعالیت‌های بین‌المللی یا توسعه کارها به از کشور، گاهی در مورد یک فرد باید یک سری فعالیت‌ها انجام بشود. ولی در مورد فرد دیگر در زمینه‌ی مشابه باید اقدامات متفاوتی صورت بدهیم. همین اتفاق در مورد بیزینس‌ها نیز اتفاق می‌پذیرد.

یعنی گاهی فکر می‌کنند بعضاً وقتی یک شرکتی با فعالیت مشابه یا ساختار مشابه کارهایی انجام داده و بازاری را به دست آورد است. اینها هم اگر همان اقدامات را انجام دهند همان بازار را به دست می‌آورند یا میتوانند موفق‌تر بشوند.

حتما مقاله‌ای اصلی من درباره ی نوشتن یک رزومه حرفه ای به زبان انگلیسی را مطالعه کنید.

من در آنجا فایل pdf رزومه ی کاری خودم را هم قرار داده ام که می توانید آن را رایگان دانلود کنید.

ظرفیت شخصی

باید خیلی دقت داشته باشیم که گاهی لازم است برای ورود به بعضی از عرصه های جدید یا توسعه فعالیت هایی که انجام میدهیم. گاهی باید ظرفیت های شخصی خود، مدیران و کارکنان شرکت را ارتقا و تغییر سطح دهیم. گاهی باید ساز و کاری را که با آن فعالیت می‌کنیم باید تغییر دهیم. یا اینکه شریکی در یک کشور دیگری پیدا کنیم و یا اینکه خودمان نمایندگی بزنیم یا توسعه‌ی سازمانی بدهیم.

چه کار باید کنیم

در یک جمله شاید می‌توان گفت که پاسخ سوال “چه کار باید کنیم؟” مقدار قابل توجهی در فرآیندهای کوچینگ یافت می‌شود. به عبارت دیگر در فرآیند کوچینگ فردی که علاقمند است کاری را انجام بدهد یا کاری را انجام می‌دهد و می‌خواهد این فعالیت را گسترش بدهد. خود را درون مدل هایی قرار می‌دهد که از این مدل‌ها نقاط قوت و ضعفی احصا می‌شود. یک گپ آنالیسیزی اتفاق می‌افتد. در مورد این فرد گفته می‌شود که مثلا شما زبان تجاری ات را تقویت کن یا شما این شرکت را، این فعالیت را یا این زمینه را در این حوزه توسعه بده.

لذا مهم ترین نکته ای که وجود دارد در پاسخ به این سوال یک جواب مشخص وجود ندارد. باید دقت کنیم اگر فردی از مسیری به موفقیت رسید یا شکست خورد؛ به این معنا نیست که ما نیز در آن مسیر به سرنوشت مشابه دچار می‌شویم.

شبکه سازی حرفه ای

در مقاله شبکه سازی حرفه ای و استخدام در شرکت های خارجی  درباره‌ی فرآیندهای کاریابی بین المللی به طور مفصل توضیح داده‌ام. توصیه می کنم اگر به مبحث استخدام در شرکت های خارجی علاقه‌مند هستید، آن را مطالعه کنید.

نمایش بیشتر

اصغر محمدی فاضل

دکتر علی اصغر محمدی فاضل، عضو فدراسیون جهانی کوچینگ (ICF) با درجه حرفه‌ای (PCC) است. دکتر فاضل بیش از 15 سال تجربه در ارائه مشاوره تخصصی، منتورینگ، کوچینگ، تسهیلگری و اجرایی در طیف وسیعی از موسسات عمومی، خصوصی و غیردولتی بین‌المللی در کشورهای مختلف را در رزومه حرفه‌ای خود دارد. اگرچه دکتر فاضل تجربه مدیریت و تدریس در دانشگاه‌های مختلف داخلی و خارجی را دارد اما بیشترین تمركز وی بر روی كوچینگ مسیر شغلی و بیزینس کوچینگ بوده تا ورود حرفه‌ای به بازارهای جهانی و عرصه‌های بین المللی را برای علاقه‌‌مندان تسهیل کند.

نوشته های مشابه

‫7 دیدگاه ها

 1. سلام ، با تشکر از آموزش های شما
  استاد گرامی می تونم روزمه خود را بای شما بفرسم و در باره آن نظر بدید
  که خوب نوشته شده یا ضعیف
  متشکر

  1. با سلام
   قبل از بررسی رزومه کاری خود میتوانید این برگه را مطالعه فرمایید تا میزان تطبیق رزومه شغلی شما با استانداردهای جهانی را منوجه شوید:
   https://www.amfazel.com/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%b1%d8%b2%d9%88%d9%85%d9%87-%d9%86%d9%88%db%8c%d8%b3%db%8c-%d8%ad%d8%b1%d9%81%d9%87%e2%80%8c%d8%a7%db%8c/

   ضمنا برای شرکت در کارگاههای تهیه رزومه حرفه ای میتوانید از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

 2. We offer you the opportunity to advertise your products and services.
  Ciao! There is an amazing offers for you. I can send your commercial offers or messages through feedback forms. The advantage of this method is that the messages sent through the feedback forms are included in the white list. This method increases the chance that your message will be read. Mailing is made in the same way you received this message.

  In the process of sending messages, we do not violate the rules of GDRP.
  This message is created automatically use our contacts for communication.

 3. My name is Pete and I want to share a proven system with you that makes me money while I sleep! This system allows you for a whole 30 days! That’s right, you can finally change your future without giving up any sensitive information in advance! I signed up myself just a while ago and I’m already making a nice profit.

 4. Let your bitcoins brings you +10% per 2 days.
  Get paid automatically and earn again!

  Powered by Mutual assistance Algorithm and Blockchain.
  Warranty!

 5. Recruitment is often performed by hiring managers, human resources personnel or internal specialist recruiters, but in some cases employment agencies and executive search firms may be employed. Is there any third party working on behalf of a hiring company as headhunters?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا