تجربه نگاریکوچینگ

ویدیو: هوش مثبت + دانلود رایگان

وبینار هوش مثبت و کاربرد آن در کوچینگ، با ارائه خانم حریر شمس

ذهن انسان بهترین دوست و همچنین بدترین دشمن اوست. خرابکارهای پنهان ذهن ، بدون آگاهی مانع او می شوند. فقط ۲۰ درصد از مردم به توانایی حقیقی خود دست می یابند. سایر انسان ها با ایفای نقش سیسنوسی، وقت و انرژی حیاتی فراوانی را دست می دهند.

ذهن شما بهترین دوست و همچنین بدترین دشمن شماست. خرابکار‌های پنهان ذهن، بدون آگاهی شما، مانعتان می‌شوند. پیامد این ناآگاهی، عظیم است. فقط بیست درصد آدم‌ها و گروه‌ها به توانایی حقیقی خود دست می‌یابند. بقیۀ ما با ایفای نقش سیسیفوس، وقت و انرژی حیاتی فراوانی را هدر می‌دهیم. با هوش مثبت، نه تنها می‌توانید درصد اوقاتی را که ذهنتان در خدمت شماست و به زیانتان عمل نمی‌کند، اندازه بگیرید، بلکه می‌توانید شرایط خود را بهبود بخشید.

لینک مستقیم ویدیو

https://www.aparat.com/v/nDTei

هوش مثبت نگر

می‌توانید تعادل ذهن خود را به گونه‌ای پایدار تغییر دهید تا در نتیجه، به درصد بیش‌تری از توانایی‌ای که تا کنون به آن دست ‌نیافته‌اید، دسترسی یابید و به دیگران نیز در همین راه کمک کنید. هوش مثبت در نهایت، در بارۀ عمل کردن و نتیجه گرفتن است. ابزار و راهکارهای ارائه‌شده، آمیزه‌ای از بهترین دستاوردهای عملی علم عصب‌شناسی، علوم سازمانی، روان‌شناسی مثبت و راهنمای کو – اکتیو (همپو) را در بر می‌گیرند.

بهره هوش مثبت در عمل

من رییس هیات مدیره و مدیر عامل مرکز پرورش راهنمایان ( سی تی آی ( ۳۴) ) بوده ام. ما بزرگ ترین سازمان پرورش راهنما در دنیا هستیم. هزاران راهنما را در سراسر جهان، رهبران و مدیران بیش تر شرکت های فورچون پانصد ( ۳۵) و هیات علمی دانشکده بازرگانی دانشگاه استنفورد و ییل ( ۳۶) را آموزش داده ایم. خودم، شخصاً صدها مدیر عامل را اغلب با گروه های اجرایی آن ها و گاه با همسران یا خانواده هایشان راهنمایی کرده ام.

بیش ترِ مدیرانی که طی این سال ها به راهنمایی آن ها پرداخته ام، دارای شخصیت تیپ « اِی ( ۳۷) » بوده و به کاوش های عمیق روان شناسی علاقه ای نداشته یا با آن راحت نبوده اند.. با در نظر گرفتن این ویژگی، ابزار و روش های هوش مثبت چنان طراحی شده اند که بدون پیش نیاز به هشیاری عمیق روان شناختی، مفید و موثر واقع شوند.

این روش ها، برخوردی مستقیم دارند که واقعاً مسیرهای عصبی جدیدی را در مغزتان می سازند. مسیرهایی که موجب افزایش هوش مثبت شما می شوند. شناخت و بصیرت بیش تر، خود به خود با ساخته شدن این مسیرها همراه و در واقع معادل با تقویت « ماهیچه های مغزی ( ۳۸) » شما خواهد بود.

سایر بخشهای کتاب

این کتاب، به شش فصل تقسیم می شود: فصل یکم که تا کنون نیمی از آن را خوانده اید، نمای کلی چارچوب بهره هوش مثبت را ارائه می دهد. در فصل بعد نیز ادامه می یابد. سه راهبرد گوناگون برای افزایش بهره هوش مثبت وجود دارد که به نوبت در فصل های دوم، سوم و چهارم مطرح می شوند. در فصل پنجم، اندازه گیری بهره هوش مثبت را در آدم ها و همچنین گروه ها می آموزید تا بتوانید پیشرفت خود را بسنجید. فصل ششم، کاربردهای بهره هوش مثبت را در چالش های بی شمار کار و زندگی بررسی می کند. از جمله، به بحث در باره سه موردشناسی اساسی می پردازد.

در پایان هر بخش، پرسشی مطرح شده است که شما را وامی دارد تا میان خوانده ها و کار و زندگی خود ارتباط برقرار کنید.


توانایی شما توسط عوامل فراوانی تعیین می شود، از جمله هوش شناختی ( آی ‎کیو ( ۳۹) ) ، هوشِ عاطفی ( ای کیو ( ۴۰) ) و مهارت ها، شناخت، تجربه و شبکه اجتماعی شما. اما هوش مثبت ( پی کیو ) شماست که تعیین می کند در واقع به چند درصد از توانایی گسترده خود دست می یابید.
من، خود با افزایش بهره هوشی مثبت توانسته ام مشکلات و چالش های چشمگیر زندگی ام را به هدایا و فرصت هایی برای موفقیت، شادمانی و آرامش ذهنی بیش تر، تبدیل کنم و این کتاب را با این باور نوشته ام که شما نیز می توانید انجام این کار را صد درصد بیاموزید.*** پرسشاگر بتوانید در نتیجه خواندن این کتاب یک نکته مهم را در زمینه شغلی یا خود تغییر دهید، چه خواهد بود؟ ضمن مطالعه این کتاب، آن هدف را در نظر داشته باشید.


دانلودها

مطالعه نمونه کتاب هوش مثبت در کتابخوان

https://reader.fidibo.com/book/97679?t=sample

از طريق
Positive Intelligence
منبع
فیدیبو
نمایش بیشتر

پشتیبانی محتوا

نام نویسندگان یا ارائه‌کنندگان مقالات، مطالب و ویدیوهایی که توسط این کاربر منتشر می‌شود، بالای همین صفحه و زیر عنوان اصلی مقاله درج شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا