ویدیوهای آموزشی

ویدیو: مقدمات لازم برای کاریابی بین‌المللی

اهمیت به‌روز بودن برای فعالیت‌های بین‌المللی

متن ویدیوی اهمیت به‌روز بودن برای فعالیت‌های بین‌المللی :

سلام. فاضل هستم. بنیان‌گذار خانه‌ی کارآفرینی بین‌المللی و در این ویدیو با هم در مورد اهمیت به‌روز بودن برای فعالیت‌های بین‌المللی صحبت می‌کنیم.

ورود فناوری‌های جدید به زندگی ما باعث شده که شکل زندگی تغییر کرده، شرایط اقتصادی و اجتماعی تغییر کرده و به همین دلیل نوع رقابت‌ها هم تغییر می‌کند. این رقابت در عرصه‌های حرفه‌ای هم خودش را نشان می‌دهد.

به‌عبارت دیگر باید دقت داشته باشیم که ما وقتی که در یک حوزه‌ی فنی داریم کار می‌کنیم، در یک حوزه‌ی تخصصی داریم فعالیت می‌کنیم باید دانش، مهارت و اطلاع خودمان را از عرصه‌های فناوری اطراف خودمان به‌نوعی روزآمد کنیم که بتوانیم با افراد هم‌سطح خودمان در به‌دست آوردن یک فرصت شغلی رقابت کنیم.

یکی از مثال‌هایی که می‌شود زد این است که ما ممکن است یک مدرک کامپیوتر از یک دانشگاه معتبر را دریافت کرده باشیم، حتی یک مقداری هم تجربه‌ی کاری هم داشته باشیم و الان انتظار داریم که با  داشتن آن مدرک تحصیلی و داشتن یک تجربه‌ی معتبر در یک شرکت شاید صاحب‌نام ما می‌توانیم وارد عرصه‌ی فعالیت بین‌المللی بشویم یا حتی برویم در یک جایی یک رقابت جدی با افراد هم‌سطح خودمان داشته باشیم اما در همین حوزه دقت داشته باشیم که اگر ما با اینترنت اشیاء آشنایی نداریم، اگر با بلاک چین آشنایی نداریم، اگر با مفاهیم جدید هنوز ارتباط برقرار نکردیم معلوم نیست که ما بتوانیم ارزش افزوده‌ای برای آن نهاد یا شرکت استخدام کننده داشته باشیم. بنابراین داشتن مدرک تحصیلی از یک دانشگاه معتبر یا حتی داشتن یک سابقه‌ی کاری در یک شرکت صاحب‌نام دلیل نمی‌شود که ما در یک رقابت استخدامی بالاتر از افراد هم‌تراز خودمان بایستیم.

با توجه به همین شرایطی که دانش فنی ایجاد کرده در جهان مدرن، باعث می‌شود که حوزه‌های تخصصی دیگر به‌صورت انحصاری وجود ندارند یعنی شما نمی‌توانید بگویید که من در یک حوزه‌ای یک تخصصی دارم که هیچ‌کس دیگری این تخصص را ندارد. تردید نکنید کاری را که شما بلد هستید این را قطعا بدانید که تعداد زیادی از افراد هستند که این کار را بلد هستند.

تردید نکنید که افراد زیادی هستند که دانش شما را دارند، شاید حتی بهتر از شما داشته باشند. اما اگر شما قرار هست که در یک عرصه‌ی رقابتی وارد یک فضایی بشوید که بالاتر از افراد هم‌تراز خودتان بایستید مهارت‌های شما است که می‌تواند همه‌ی این ارزش‌ها را کنار هم بیاورد و این ارزش‌ها به‌صورت یک ارزش افزوده در اختیار نهاد و سازمان استخدام کننده‌ی شما قرار بگیرد.

پس اطلاعات خودتان را به‌روز کنید. مهارت خودتان را در حوزه‌های تخصصی خودتان و حتی در حوزه‌هایی که تخصص ندارید، مهارت‌هایی که می‌تواند عرضه‌ی تخصص شما را به شکل بهتری یا شکل جدیدتری تغییر بدهد حتما به‌دنبال این افزایش مهارت‌ها و تخصص باشید و خودتان را به‌روز کنید تا اینکه شانس بیشتری برای به‌دست آوردن این فرصت‌ها در عرصه‌ی بین‌المللی داشته باشید.

برای دریافت اطلاعات کامل تر به ویدیوی پارادایم های کسب و کار مراجعه کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن